Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Željezničaru tri boda protiv Mladosti

Nogometaši Željezničara su slavili u prvom susretu 16. kola Premijer lige BiH na gostovanju kod Mladosti rezultatom 4:0.
Plavi su na MGM Farm Areni u Doboju kod Kaknja bili mnogo bolji rival i zasluženo su upisali tri boda.

Željezničar je poveo u 26. minuti kada se nakon kornera i velike gužve na petercu najbolje snašao Juričić i ubacio loptu u gol smušene odbrane domaće ekipe.

Nakon pola sata igre i Mladost je ozbiljno zaprijetila nakon slobodnjaka sa 25 metara kojeg je izveo Alić, ali Erić je sjajno odbranio njegov udarac.

Nekoliko minuta kasnije Zec je lijepo petom ostavio loptu za Boju, ali veznjak Plavih je slabo šutirao pored gola sa desetak metara.

U 40. minuti ponovo je Alić sjajno pokušao iz slobodnjaka, ali je Erić i ovaj put sjajno intervenisao i spasio svoj gol.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zec je nakon kornera odlično skočio i šutirao glavom, ali je lopta udarila samo u prečku domaćeg gola.

Na samom početku drugog poluvremena Mladost je zaprijetila kada je Vazda šutirao sa 20 metara, ali Erić je uz mnogo muke odbranio i izbacio loptu u korner.

Nakon sat vremena igre Željo je udvostručio prednost. Hajdarević je šutirao sa 20 metara i pogodio prečku, a na odbijenu loptu natrčao je Ermin Zec i pospremio je rutinski u mrežu za 2:0.

Na 3:0 povisio je Štilić u 81. minuti na sličan način kao i Zec. Juričić je skočio i glavom pogodio stativu, a Štilić je iz blizine odbijenu loptu poslao u mrežu.

Konačnih 4:0 postavio je Veselinović nakon sjajne asistencije Štilića u 89. minuti.

Plavi su na ovaj način smanjili zaostatak za vodećim Sarajevom na samo četiri boda pred sutrašnje gostovanje Bordo tima u Vrapčićima kod Veleža.

Mladost – Željezničar 0:4 (Juričić 26., E. Zec 60., Štilić 81., Veselinović 89.)