Subota, 20 travnja, 2024

Zrinjski slavio u Bijeljini

HŠK Zrinjski je u 14. kolu Premijer lige BiH slavio na gostovanju u Bijeljini kod Radnika rezultatom 2:0.

Zrinjski je bio taj koji je prvi zaprijetio u ovom meču. Filipović sam sebi kreira šansu u sedmoj minuti i zatim šutira pored gola Kozića.

Nakon mirnog perioda igre u kojem se nije vidjelo previše, u 24. minuti Radnik propušta odličnu šansu. Karić ubacuje za Vušurovića, a ovaj iz odlične pozicije ne pogađa mrežu i bila je to velika sreća za Plemiće.

Uzvratio je Zrinjski u 33. minuti. Govedarica šutira iskosa s lijeve strane, lopta odlazi tik pored gola Kozića i to je bilo sve vrijedno spomena u šansama siromašnom prvom poluvremenu.

Ni u nastavku nije bilo previše uzbuđenja. Zrinjski u 67. minuti ima odličnu šansu preko Bilbije, ali njegov udarac sjajno brani Dalibor Kozić.

Do naredne šanse se čekalo 15 minuta i konačno smo vidjeli gol i to u mreži domaćina. Slobodan Jakovljević se u 82. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru i zabio je i to leđima za prednost od 0:1. Do kraja utakmice Radnik pokušava nešto u fazi napada, ali su ostavili dosta prostora u obrani što Mostarci koriste i u 90. minuti preko Trebotića zaključuju trijumf od 0:2. Bila je ovo treća vezana pobjeda Zrinjskog kojima se tim Mladena Žižovića trenutno probio na treće mjesto prvenstvene ljestvice.