Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Zverev osvojio Acapulco i došao do 14. naslov u karijeri

Sedmi tenisač svijeta, Nijemac Alexander Zverev, osvojio je naslov na teniskom ATP turniru u Acapulcu nakon što je u finalu sa 6-4, 7-6 pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Za 23-godišnjeg Nijemaca, koji je 2019. izgubio u finalu ovog turnira od Nicka Kyrgiosa, ovo je 14. naslov u karijeri.

Tsitsipas, koji je ove godine stigao do polufinala Australian Opena i turnira u Rotterdamu, priznao je da je bolji tenisač na kraju pobijedio.

Zanimljivo, Zverev je u meču imao tek jedan as servis više od svojeg protivnika, ali je zato imao čak osam dvostrukih pogrešaka. Tsitsipas je u meču spasio 9 od 12 brak lopti, a Zverev 6 od 8.

Bio je ovo jedan potpuno izjednačen meč te su pobjednika odlučile sitnice. Nevjerojatno napet je bio gem u kojem se je Tsitsipas poveo 6:5 u gemovima u drugom setu. U samom gemu vidjeli smo čak šest brak lopti, a zanimljivo kako je u prethodnom germu Zverev imao jednu meč loptu pri rezultatu 30:40.

Ovo im je bio osmi meč, a Nijemac je upisao svoju drugu pobjedu protiv Grka kojem u posljednja tri susreta nije uspio uzeti set.