Petak, 29 ožujka, 2024

Zvezda deklasirala Cibonu u ABA ligi

Košarkaši Cibone u susretu su 7. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Crvene zvezde u Beogradu sa 53:92 (20-21, 18-29, 8-22, 7-20).

Hrvatski prvak je protiv regionanog bio ravnopravan samo u prvoj četvrtini, a čak je i poveo sa 22-21 početkom druge. No, tada je uslijedila serija domaćih od 9-0 koju je s dvije pogođene trice inicirao Nedović, a sredinom drugog dijela već je bilo uvjerljivih 44-28 za Crvenu zvezdu.

U nastavku je do izražaja došao i umor kod igrača Cibone kojih je u Beogradu bilo samo 10, usto su i važni igrači već bili opterećeni osobnim pogreškama pa je već na kraju treće četvrtine bilo visokih 72-46 za Crvenu zvezdu.

Cibona je u čitavom drugom poluvremenu ubacila tek 15 poena te je stoga uvjerljiv konačni poraz logična posljedica.

Aleksandar Aranitović je sa 10 koševa bio najefikasniji kod Cibone, dok je Nemanja Nedović ubacio 24 za Crvenu zvezdu.

Cibona je ovim porazom pala na omjer 3-4, dok je Crvena zvezda na 5-1 uz utakmicu manje.

Najnovije vijesti

Barcelona nadigrala Napoli i prošla u četvrtfinale

Nogometaši Barcelone plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od Napolija....